loading

Sumitomoİş makinelerinin özellikle Türkiye ve komşu ülke pazarlarında artan talepler karşısında yeni yapılanmasının merkez üssü Türkiye oldu. Bu çerçevede yüzde 90’ı yabancı, yüzde 10’u Türk ortaklı yapıyla kurulmuş olan TSM Global Turkey Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2014 yılı itibari ile faaliyetlerine hızlı bir şekilde başladı. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon, Diyarbakır, Bursa, Erzurum, Samsun, Antalya, Van başta olmak üzere yaygın ve etkin bir satış ve satış sonrası hizmetler ağı kuran TSM Global, merkez ve tüm bölge yapılanmasını hızla tamamlamıştır.

Türkiye’nin yanı sıra Irak, İran, Gürcistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Kırgızistan ve Özbekistan pazarlarına da satış ve satış sonrası bayi dağıtım kanallarının da yönetiminden sorumlu olan TSM Global, bu ülkelerdeki gerekli yatırım ve geniş bayi yapılanmasını da başlatmıştır.

TSM Global’in bünyesinde Sumitomo paletli hidrolik ekskavatörlerinin yanı sıra Amerika menşeili Hysterforkliftleri, İsviçre menşeili Ammannsilindirleri, Japon menşeili Yanmar mini ekskavatörleri ve yükleyicileri, İtalyan menşeili Iteco platformları ve İspanya menşeili MTG tırnakları bulunmaktadır.